9 sie 2008

Przychodnia przy Piotrkowskiej

Od 18 sierpnia będzie obowiązywał totalny zakaz parkowania na ulicy Piotrkowskiej. Każdy uprawniony, także inwalidzi, będą mogli tylko wjechać i zaparkować w bramie.
No ale Dziennik Łódzki już rozpisuje się, a przez co torpeduje całą słuszna ideę zakazu wjazdu na łódzki deptak!
Kretyńskie artykuły typu "Niepełnosprawni i zakaz parkowania na Piotrkowskiej", albo dzisiejszy "Piotrkowska tylko dla sprawnych" i teksty, które nastawione są na wzbudzenie litości i współczucia względem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Cytuje się niektóre osoby, które decyzję o zakazie wjazdu aut na deptak kwitują słowami "to świństwo!". Przytacza się, jakie to instytucje nie znajdują się na naszej reprezentacyjnej ulicy itd. Autorzy tekstów pisanych, nawet sięgają po takie chwyty jak, opisanie stopnia niepełnosprawności jednego z czytelników i kwitowanie, że po 18 sierpnia, nie będzie ów niepełnosprawny mógł oddawać się "jednej z nielicznych rozrywek" jaką jest przesiadywanie na Piotrkowskiej!

To jest dopiero świństwo i niedorzeczność, a jednocześnie pogrywanie na uczuciach czytelników. Piotrkowska jest i ma być deptakiem, bez aut! A opisywanie sytuacji, jakby to był największy w Łodzi parking, jest niedorzecznością. I zamiast litować się nad losem niepełnosprawnych, zamiast uwrażliwiać czytelników na ich problemy, sprawia tylko iż zaczyna się ich traktować jak pieniaczy :-(

A ja zrobiłem coś, na co najwyraźniej nie było stać redaktora - przeszedłem się Piotrkowską w poszukiwaniu tych wspaniałych, dostępnych dla niepełnosprawnych, do których trzeba podjechać pod same drzwi, jedynych w całym mieście, przychodni!

I co? Znalazłem 1, słownie JEDEN punkt, do którego nie dało się wjechać od strony ulicy równoległej, bądź nie dało się wjechać do bramy, aby tam zaparkować auto. Ta przychodnia jest pod numerem 100. A oto i ten, przystosowany do przyjmowania niepełnosprawnych punkt:

A oto kilka przykładów innych przychodni, instytucji lekarskich znajdujących się przy ulicy Piotrkowskiej:
1 komentarz:

m pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.